Opiekunka osób starszych Niemcy


Patrz zakładka: jestem opiekunką
Najczęściej jest to okres 2 miesięcy pobytu w Niemczech, ale zdarzają się wyjazdy krótsze i dłuższe, to zależy od preferencji rodziny, do której się opiekunka udaje. Maksymalny okres oddelegowania pracownika wynosi 24 miesiące. Oczywiście w tym okresie nasz pracownik ma prawo do urlopu, czy pobytu w Polsce. opiekunka osób starszych niemcy
Wysokość wynagrodzenia zależy od kompetencji językowych, doświadczenia i rodzaju zlecenia, średnio jest to ok 1000 EUR.
Nie, nasi pracownicy nie podnoszą żadnych kosztów związanych z oddelegowaniem ich do Niemiec. Opłacamy transport, a na miejscu mają zagwarantowany własny pokój i pełne wyżywienie.
Tak, każdy nasz pracownik jest ubezpieczony i odprowadzane są składki do ZUS-u, co ma wpływ na przyszłą emeryturę. opiekunka osób starszych niemcy
Tak, każda osoba wyjeżdżająca z Prohelp24 do pracy w Niemczech otrzymuje kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która jest potwierdzeniem ubezpieczenia i upoważnia do skorzystania z opieki medycznej na terenie całych Niemiec.
Czasami wyjazd jest jeszcze tego samego dnia, w którym opiekunka podpisze umowę z Prohelp24, a czasem za parę tygodni, to zależy od ilości zleceń i od preferencji opiekunki.
W tej sytuacji proponujemy zapisać się na kurs językowy, który prowadzi Prohelp24.  Brak znajomości języka jest problemem dla rodziny jak i również dla samej opiekunki. Zdarza się, że wysyłamy do pracy osoby bez znajomości języka, jednakże jest to rzadko, albo na zastępstwo, na jakiś krótki okres czasu.
Oczywiście, że tak, liczą się dobre chęci, pracowitość, zaangażowanie i uczciwość. opiekunka osób starszych niemcy
Można zmienić rodzinę, jednakże po wcześniejszej konsultacji z Prohelp24.
Nie, rodzina, do której udaje się nasza opiekunka ma obowiązek bezpłatnie zapewnić jej osobny pokój i pełne wyżywienie
Oczywiście, nasze opiekunki otrzymują od nas pełną informację na temat sytuacji panującej w danej rodzinie, otrzymują dane adresowe, telefoniczne danej rodziny, aby w razie potrzeby mogły się jeszcze przed wyjazdem z rodziną skontaktować.
Oczywiście, regularnie (raz w tygodniu) dzwonimy do wszystkich naszych pracowników, aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzieć na ewentualne pytania.
Back to Top

Formularz kontaktowy

Szukasz pracy jako opiekunka? Napisz - oddzwonimy!

Proszę czekać...
 
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.